Rinkmenų siuntimas per FTP

Rinkmenas, didesnes nei 3Mb, patartina siųsti ne per vertimo užsakymo formą, o patalpinti į Mažo Pasaulio FTP serverį. Jei mokate naudotis FTP, jums prireiks tik šios informacijos:

MP FTP adresas: ftp://82.135.139.211/incoming/
Vartotojo vardas: mpguest
Vartotojo slaptažodis: manpatinka

Jei FTP naudotis nemokate, nenusiminkite - tai nėra sudėtinga. Pabandykite sekti šiais žingsneliais:

1. Paprasčiausias būdas siųsti rinkmenas per FTP, yra naudojant Windows Explorer programą, kurią rasite kiekviename kompiuteryje, kuriame įdiegta Windows operacinė sistema. Tik nesumaišykite Windows Explorer su Internet Explorer. Internet Explorer neturi galimybės siųsti informacijos per FTP.

Windows Explorer tinka siųsti vertimo medžiagą per FTP Windows Explorer - tinka :)

Internet Explorer netinka Internet Explorer - netinka :(

2. Windows Explorer programos Address laukelyje įveskite Mažo Pasaulio FTP serverio adresą [ftp://89.249.93.134/incomming/] ir paspauskite Enter. Jei Address laukelio nesimato, gali būti, kad jis išjungtas. Įjungti galima iš pagrindinio meniu pasirinkus "View -> Toolbars -> Address bar".

Prisijungimas prie MP Vertimai FTP serverio

3. Įveskite vartotojo vardą [mpguest] bei slaptažodį [manpatinka] ir paspauskite Logon.

MP Vertimų FTP autorizacija

4. FTP serveris atsiras kairėje Windows Explorer lango pusėje ir atrodys lyg būtų vienas iš jūsų kompiuterio katalogų. Jums telieka nukopijuoti (įkelti arba įklijuoti) vertimo medžiagą. Tai daroma lygiai taip pačiai, kaip ir kopijuojant rinkmenas iš vieno katalogo į kitą.

Vertimo dokumentų perkėlimas i MP Vertimai FTP serverį

5. Na štai, galutinis rezultatas turetų atrodyti maždaug taip - jūsų rinkmena su dokumentais vertimui patalpinta Mažo Pasaulio FTP serveryje. Nenustebkite, kad iš naujo pasižiūrėję į "incomming" katalogo turinį, bylos, kurią atsiuntėte, jau nebematysite - kaip minėjome, FTP patalpintą informaciją mato tik mūsų personalas.

Vertimo medžiagos persiuntimas baigtas

Jei naudojantis Windows Explorer patalpinti informacijos į Mažo Pasaulio FTP vistik nepavyksta, nesijaudinkite. Windows Explorer programa nėra tobulai pritaikyta šiai užduočiai. Pabandykite parsisiųsti, įdiegti ir pasinaudoti viena iš specializuotų FTP programų:

http://filezilla-project.org/
https://www.coreftp.com/
https://www.smartftp.com/

Klientų duomenų apsauga. Dėl duomenų konfidencialumo jaudintis nereikėtų - "incomming" kataloge talpinamus duomenis gali peržiūrėti tik MP personalas. Nei kitiems MP klientams, nei paprastiems Interneto vartotojams šie duomenys neprieinami. Deja, kadangi interneto "piratų" išradingumas yra neišsenkantis, mes negalime garantuoti visiško FTP serveryje talpinamos medžiagos slaptumo. Jei duomenų konfidencialumas yra be galo svarbus, naudokitės kurjerių paslaugomis arba atvežkite patys.